2016-09-07

Ders Kaydı-Kayıt Yenileme-DUYURU-

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜNDEN

 

1.  Enstitümüz Lisansüstü programlarına kayıtlı öğrencilerin 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı ders kayıtları,  05-09 Eylül 2016 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır.

2.  Bilimsel Hazırlık Programına tabi olacak öğrencilerin, bu programda alacakları dersleri Danışmanı tarafından seçilecektir.

·         Tüm yüksek lisans ve doktora öğrencileri için (yeni kayıtlar da dahil) Uzmanlık Alan Dersi sistem tarafından otomatik olarak atanacaktır.

·         Tez aşamasında olan ve Seminer dersi alacak öğrenciler de bu dersleri seçerken mutlaka danışmanı olan öğretim üyesinin şubesi ile seçmelidir.

3.  09 Eylül 2016 Cuma günü saat 17.30 itibariyle ders kayıt ekranı öğrencilere kapatılacaktır.

4.  Ders kaydı yaptıran öğrencilerimiz 19-23 Eylül 2016 tarihleri arasında sadece danışmanı ile birlikte ders ekleme – çıkarma işlemlerini yapabileceklerdir.

5.  09 Eylül 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar ders kaydını yaptırmayan öğrenciler mazeretlerini belgeleyerek anabilim dalı başkanlığına yazılı başvuru yapmak şartıyla en son 23 Eylül 2016 tarihine kadar sadece danışmanı ile birlikte mazeretli kayıt yapabileceklerdir.

6.  Mazeretli kayıt süresi / ders ekleme – çıkarma süresinin sona erdiği 23 Eylül 2016 Cuma günü saat 17.30 itibariyle ders kayıt sistemi öğrenci ve danışmana kapatılacak ve bu süre uzatılmayacaktır.

7.  Öğrencinin ders kaydının geçerli olabilmesi için;

·         Varsa öğrenim ücretini / harcını yatırmalıdır. Öğrenim ücreti / harcı Türkiye Halk Bankası şubelerine öğrenci numarası söylenerek yatırılacaktır. (Ödenmesi gereken tutarın yanlış olduğunu düşünüyorsanız ödeme yapmadan önce öğrenci işleri birimimiz ile görüşmelisiniz.)

·         Ders seçimleri ogr.nku.edu.tr adresinden yapılmış olmalıdır.

·         İnternet üzerinden yapılan ders seçimleri danışman tarafından onaylanmalıdır.

·         Ders seçimi danışman tarafından onaylandıktan sonra en geç 23 Eylül 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar onaylı ders kayıt formu ve varsa öğrenim ücretinin / harcının yatırıldığına dair dekontun birer nüshası Enstitümüz Öğrenci İşleri Birimine teslim edilmelidir. Öğrenim Ücretinden / Harcından muaf olan Araştırma Görevlileri de görev belgelerini eklemelidirler.

8.  Öğrencinin kayıtlanması gereken dersler otomasyon üzerinden görülecektir. Ancak öğrencinin alması gerektiği halde otomasyon üzerinde görülmeyen dersler varsa danışman veya Enstitümüz Öğrenci İşleri Birimi personeli aracılığıyla ders ilave ettirilmelidir.

9.  Öğrenciler kayıt yaptırmadıkları derslerin sınavlarından başarılı olsalar dahi sınav sonuçları transkriptlerine işlenmeyecektir.

10.  Öğrenciler kayıt yenileme işleminin tümünden sorumludur.

Tüm öğrencilerimize önemle duyurulur.

 

SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ