2014-09-17

2014-2015 Eğitim- Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Kayıt Yenileme İşlemleriNAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

2014-2015 ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI

Kayıt Yenileme İşlemlerinde Dikkat Edilecek Hususlar

·         Ders Kayıtları 15-19 Eylül 2014 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır.

·         19 Eylül saat :17:30 tarihinden itibaren ders kayıt ekranı öğrencilere kapatılacaktır.

·         Ders kaydı yaptıran öğrencilerimiz 22-26 Eylül 2014 tarihleri arasında sadece danışmanı ile birlikte ders ekle-çıkar yapabileceklerdir.

·         19 Eylül 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar kaydını yaptırmayan öğrenciler anabilim dalı başkanlığına yazılı başvuru yapmak şartıyla  en son 26 Eylül 2014 tarihine kadar sadece danışmanı ile birlikte mazeretli kayıt yapabilecektir.

·         Mazeretli kayıt süresi /ders ekle-çıkar süresinin  sona erdiği 26 Eylül 2014 saat 17:30'dan itibaren  ders kayıt sistemi öğrenci ve danışmana kapatılacak ve bu süre uzatılmayacaktır.

NOT 1: Tüm yüksek lisans ve doktora öğrencileri için (yeni kayıtlar da dahil) Uzmanlık Alan Dersi sistem tarafından otomatik olarak atanacaktır.

NOT 2: Tez aşamasında olan ve Seminer dersi alacak öğrenciler de, bu dersleri seçerken mutlaka danışmanı olan öğretim üyesinin şubesi ile seçmelidir.

 

ÖĞRENCİNİN DERS KAYDININ GEÇERLİ OLABİLMESİ İÇİN;

1-      Varsa öğrenim ücretini/harcını yatırmalıdır. Öğrenim ücreti/harcı Halk Bankası şubelerine öğrenci numarası söylenerek yatırılacaktır.  (ödenmesi gereken tutarın yanlış olduğunu düşünüyorsanız ödeme yapmadan öğrenci işleri bürosu ile görüşmelisiniz)

2-      ogr.nku.edu.tr    adresinden derslerini seçmelidir.

3-      İnternet üzerinden yapılan ders seçimi danışman tarafından onaylanmalıdır.

4-      Ders seçimi danışman tarafından onaylandıktan sonra  en son 26 Eylül 2014 tarihine kadar danışman ile şahsen görüşülerek ders kayıt formu onaylanmalı ve  varsa banka dekontu teslim edilmelidir.

a-      Öğrencinin kayıtlanması gereken dersler otomasyon üzerinden görülecektir. Ancak öğrencinin alması gerektiği halde otomasyon üzerinde görülmeyen  dersler var ise danışman veya akademik birim öğrenci işleri bürosu çalışanları aracılığı ile ders ilave ettirilmelidir.

b-       Öğrenciler kayıt yaptırmadıkları derslerin sınavlarından başarılı olsalar dahi sınav sonuçları transkriptlerine işlenmeyecektir.  Öğrenciler kayıt yenileme işleminin tümünden sorumludur.