2015-02-11

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme İşlemleriT.C.

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI

Kayıt Yenileme İşlemlerinde Dikkat Edilecek Hususlar

Ø  Ders Kayıtları 16-20 Şubat 2015 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır.

Ø  20 Şubat 2015 saat :17:30’dan itibaren ders kayıt ekranı öğrencilere kapatılacaktır.

Ø  Ders kaydı yaptıran öğrencilerimiz 23-27 Şubat 2015 tarihleri arasında sadece danışmanı ile birlikte ders ekle-çıkar yapabileceklerdir.

Ø  20 Şubat 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar kaydını yaptırmayan mazeretlerini belgeleyen öğrenciler anabilim dalı başkanlığına yazılı başvuru yapmak şartıyla  en son 27 Şubat 2015 tarihine kadar sadece danışmanı ile birlikte mazeretli kayıt yapabileceklerdir.

Ø  Mazeretli kayıt süresi /ders ekle-çıkar süresinin  sona erdiği 27 Şubat 2015 saat 17:30'dan itibaren  ders kayıt sistemi öğrenci ve danışmana kapatılacak ve bu süre uzatılmayacaktır.

NOT 1: Tüm yüksek lisans ve doktora öğrencileri için (yeni kayıtlar da dahil) Uzmanlık Alan Dersi sistem tarafından otomatik olarak atanacaktır.

NOT 2: Tez aşamasında olan ve Seminer dersi alacak öğrenciler de, bu dersleri seçerken mutlaka danışmanı olan öğretim üyesinin şubesi ile seçmelidir.

 

ÖĞRENCİNİN DERS KAYDININ GEÇERLİ OLABİLMESİ İÇİN;

1.      Varsa öğrenim ücretini/harcını yatırmalıdır. Öğrenim ücreti/harcı Halk Bankası şubelerine öğrenci numarası söylenerek yatırılacaktır.  (ödenmesi gereken tutarın yanlış olduğunu düşünüyorsanız ödeme yapmadan öğrenci işleri bürosu ile görüşmelisiniz)

2.      ogr.nku.edu.tr    adresinden derslerini seçmelidir.

3.      İnternet üzerinden yapılan ders seçimi danışman tarafından onaylanmalıdır.

4.      Ders seçimi danışman tarafından onaylandıktan sonra  en son 27 Şubat 2015 tarihine kadar danışman ile şahsen görüşülerek ders kayıt formu onaylanmalı ve  varsa banka dekontu teslim edilmelidir.

a.       Öğrencinin kayıtlanması gereken dersler otomasyon üzerinden görülecektir. Ancak öğrencinin alması gerektiği halde otomasyon üzerinde görülmeyen  dersler var ise danışman veya akademik birim öğrenci işleri bürosu çalışanları aracılığı ile ders ilave ettirilmelidir.

b.      Öğrenciler kayıt yaptırmadıkları derslerin sınavlarından başarılı olsalar dahi sınav sonuçları transkriptlerine işlenmeyecektir.  Öğrenciler kayıt yenileme işleminin tümünden sorumludur.